SpectroShade™

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 15 310,00 zł 15310.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

SpectroShade firmy MHT pozwala na obiektywne określenie koloru zęba lub zębów. Znajduje zastosowanie w protetyce i implantoprotetyce umożliwiając wykonanie pracy protetycznej optymalnie dopasowanej kolorystycznie do potrzeb pacjenta.

SpectroShade jest tzw. spektrofotometrem, czyli urządzeniem analizującym ilość światła pochłoniętego przez obiekt w całym zakresie pasma widzialnego: 380 do 720 nm.

Funkcjonujące na rynku systemy RGB lub tzw. kolorymetry oparte o analizę RGB, nie zapewniają obiektywnego doboru koloru, ponieważ nie jest możliwe numeryczne zobrazowanie tego, co widzi oko ludzkie w odniesieniu do długości fal rejestrowanych przy wykorzystaniu systemów RGB.

SpectroShade jest pierwszym i jak na razie jedynym systemem, który wykonuje analizy w odniesieniu do obrazu widzianego przez ludzkie oko. Urządzenie wykonuje bardzo szczegółową analizę w odniesieniu do wzorca. Może to być dowolny wzorzec lub dowolna skala kolorystyczna. Analiza danych zawiera podpowiedzi, co należy zrobić w przypadku wykonywania pracy protetycznej, aby uzyskać zamierzony efekt estetyczny. System pozwala na uzyskanie bardzo szczegółowej analizy trzech głównych składowych, dzięki którym postrzegamy kolor: jasność, nasycenie i barwa. Analizowane są również: transparencja i transluminescencja, kolory bazowe oraz kolory składowe, wykonywana jest pełna mapa kolorystyczna zęba. Po wykonaniu pracy, technik może wykonać analizę sprawdzającą jak będzie wyglądać uzupełnienie w ustach pacjenta – i to wszystko przed powrotem pracy do gabinetu. Oszczędza to czas, koszty i nerwy lekarza oraz technika a przede wszystkim pacjenta.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl