Produkt dnia
Lampa wybielająca montowana na maszt unitu
Lampa wybielająca montowana na maszt unitu

1 799,00 zł

szt.
ADSEAL 1x13,5g - Uszczelniacz kanałowy
ADSEAL 1x13,5g - Uszczelniacz kanałowy

89,00 zł

Cena regularna: 130,50 zł

Najniższa cena: 130,50 zł
szt.
Unit Stomatologiczny Osa-A1
Unit Stomatologiczny Osa-A1

26 000,00 zł

szt.
Oral-B szczoteczka elektryczna Pulsonic Slim Clean 2500 z etui
Oral-B szczoteczka elektryczna Pulsonic Slim Clean 2500 z etui

185,00 zł

Cena regularna: 249,99 zł

Najniższa cena: 199,99 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Piaskarka Abrazyjna - SANDMAN FUTURA Rewolucyjny system abrazji powietrznej niskiego ciśnienia

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 14 999,00 zł 14999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Abrazja powietrzna została opracowana w USA w połowie lat 40. ubiegłego wieku przez Dr Roberta Blacka, który zamiast wiertła  zastosował tlenek glinu jako materiał ścierny do opracowania zębów. Metoda ta polega na eliminacji próchnicy i opracowaniu ubytku zęba przy użyciu strumienia powietrza pod odpowiednim ciśnieniem, wzbogaconego ładunkiem ścierniwa w postaci tlenku glinu o różnej wielkości ziaren. Wydobywająca się z dyszy końcówki mieszanina proszkowo-powietrzna uderza w opracowywaną powierzchnię zęba i dzięki nadanej jej energii kinetycznej, próchnicowo zmienione szkliwo i zębina zostają oderwane od powierzchni zęba. Wielokrotne powtórzenie takiego cyklu powoduje całkowitą eliminację próchnicy.

 

Piaskarka abrazyjna niskiego ciśnienia.

Pracuje z wykorzystaniem ciśnienia powietrza dostarczanego z unitu. Gwarantuje uzyskanie doskonałych efektów już przy 1,5-3 bar. Dzięki bezdotykowej metodzie pracy, nie wymaga znieczulania pacjenta. Do dyspozycji mamy abrazje piaskiem 29 i 45 mikrometrów (tlenek glinu) oraz profilaktykę 128 mikrometrów(dwuwęglan wapnia). Zapewnia minimalnie inwazyjne opracowanie ubytków. Praca piaskarką eliminuje wibracje, hałas, zapach, znieczulenie, stres i ból.

Wskazania:

-ubytki próchnicowe wszystkich typów i klas,
-ubytki niepróchnicowego pochodzenia,
-leczenie osób uczulonych na środki znieczulające,
-zabiegi u osób nadwrażliwych na ból,
-zabiegi u pacjentów z wysokim poziomem lęku stomatologicznego,
-bezbolesna trepanacja zęba w przypadku stanów zapalnych miazgi,
-preparacja przed zabiegiem lakowania u dzieci,
-zabieg usunięcia osadu nazębnego
-usuwanie i naprawa wypełnień kompozytowych,
-preparacja do mocowania aparatów ortodontycznych oraz usuwanie zamków ortodontycznych,
-oczyszczanie i przygotowanie zębiny oraz prac protetycznych przed zacementowaniem,
-usunięcie popękanej porcelany i odsłonięcie metalu w celu naprawienia licówki,
-piaskowanie koron stalowych i wnętrza koron i wkładów typu inlay/onlay.


Przeciwskazania:

Przeciwwskazaniem dla tej metody są przewlekłe choroby dróg oddechowych w tym nieleczona astma oskrzelowa.

 

Przypadki kliniczne

przed w trakcie    

 

Opis metody:

Abrazja jest metodą z wyboru do opracowania ubytków przyszyjkowych oraz powierzchownej i średniej próchnicy zębów. Przy próchnicy głębokiej, do usuwania dużych powierzchni miękkiej zębiny próchnicowej stosuje się ekskawatory oraz roztwór podchlorynu sodu. Możliwości zastosowania metody abrazji w leczeniu zębów są w dużym stopniu uzależnione od doświadczenia lekarza dentysty oraz stosowanego urządzenia do abrazji. Wiele stosowanych na świecie piaskarek abrazyjnych nie jest w stanie w sposób skuteczny i szybki opracować najtrudniejszych ubytków próchnicowych. Metoda ta nie jest odpowiednia do usuwania amalgamatu. Metoda abrazji nie jest stosowana do szlifowania zębów oraz w leczeniu endodontycznym zębów.

Przy umiejętnym zastosowaniu techniki abrazji, właściwie nie ma potrzeby stosowania znieczulenia miejscowego. Własne doświadczenia kliniczne pokazują, że u ponad 95% leczonych pacjentów, zastosowanie tej metody nie wymagało wykonania znieczulenia przy opracowaniu ubytku.

Abrazja powietrzna jest to metodą minimalnie inwazyjną, oszczędzającą w znacznym stopniu zdrowe tkanki zęba. Umożliwia opracowanie zębiny bez wytworzenia rany zębinowej i przegrzania miazgi zęba, z mikroretencjami w szkliwie i zębinie. Nie powoduje bólu zęba, opracowanie zęba odbywa się bez towarzyszącym leczeniu wiertłem wibracjom, wrażeniom zapachowym oraz słuchowym. Pole zabiegowe jest czyste, suche i pozbawione mikropęknięć szkliwa.

Opracowanie większości ubytków jest szybsze niż w metodzie wiertłowej. Wynika to ze znacznie oszczędniejszej preparacji zęba oraz braku konieczności wykonania znieczulenia. Nie musimy też wytrawiać bo nie ma tu warstwy mazistej, która niweluje siłę przyczepności wypełnienia. W przypadku głębokich, rozległych ubytków metoda ta wymaga dłuższej preparacji.

W większości przypadków pacjenci nie zgłaszają żadnych dolegliwości bólowych, najczęściej podają wrażenie mrowienia i czasem odczucia zimna. Jeśli podczas opracowania ubytku nie dojdziemy do warstwy miazgi to pacjent nie odczuwa bólu i nie ma potrzeby znieczulania.

Podsumowanie:

Podsumowując, to dzięki metodzie abrazji powietrznej niskiego ciśnienia wykorzystywanej w Sandman Futura uzyskujemy następujące korzyści:

-wyeliminowanie stresu i bólu a co z a tym idzie brak konieczności znieczulenia pacjenta
-brak wibracji i odgłosu turbiny
-znaczące zwiększenie trwałości wypełnienia poprzez wyeliminowanie warstwy mazistej (nie ma też potrzeby -wytrawiania opracowanego ubytku)
-ochrona tkanki miękkiej
-brak nadwrażliwości po zabiegowej dzięki wyeliminowaniu mikropęknięć w kanalikach zębinowych
-ograniczenie do minimum usunięcia zdrowych tkanek dzięki bardzo precyzyjnej pracy dysz


Dzięki zastosowaniu abrazji powietrznej możemy skutecznie walczyć z mitem, że „ …u dentysty zawsze musi boleć i nie obejdzie się bez stresu…”. Dlatego warto mocniej zainteresować się tą metodą, która tak bardzo popularna jest w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie dobro pacjenta i wygoda pracy stomatologa stoją na naprawdę wysokim poziomie.

Sposób montażu:

-do unitu
-do ściany
-jako model stojący np. na asystorze
-z wózkiem jezdnym
wymiary: 25 cm x 23 cm x 10 cm, waga: 2,5kg

podłączenie : suche powietrze bezpośrednio z kompresora unitu (przewod 4 lub 5 mm)

poziom hałasu <15db

akcesoria:

-2 wymienne i sterylizowane końcowki:
-o strumieniu 0,5 mm i kącie 80°
-o strumieniu 0,6 mm i kącie 60°
-proszek: tlenek glinu
-jednorazowe kapsułki 40g – rozmiar cząsteczek 29μm
-jednorazowe kapsułki 40g – rozmiar cząsteczek 45μm
-Sterownik nożny : płynna regulacja ciśnienia
-Ochronne okulary : 2 pary

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl