Opalescence Endo Kit wybielanie zębów martwych

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 165,00 zł 165.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

  • oparty na 35% nadtlenku wodoru
  • bardzo wygodna aplikacja ze strzykawki
  • termin ważności dwa lata


Opalescence Endo to doskonały materiał do wygodnego, skutecznego i bezpiecznego wybielania zębów martwych (przeleczonych endodontycznie) metodą wewnętrzną za pomocą wkładki dokomorowej metodą „walking bleach”. Umożliwia osiągnięcie dobrego efektu estetycznego w przypadku przebarwionych martwych zębów bez agresywnego leczenia protetycznego.

Preparat jest w postaci gęstego żelu, który wygodną strzykawką z aplikatorem nakłada się do komory zęba i zamyka cementem tymczasowym. Preparat pozostawia się w komorze na 3 do 5 dni i obserwuje efekt.

 

Aktywna formuła uwalniania substancji czynnej współdziała ze środkiem nawadniającym, co sprawia, że ząb jest tak samo wytrzymały po zabiegu wybielania, jak i przed wybielaniem.

UWAGA. Preparat ma termin ważności dwa lata, przy przechowywaniu w lodówce, co sprawia, że jest bardzo ekonomiczny w użyciu i wystarczy do wybielenia wielu zębów. Preparat Opalescence Endo oparty jest na 35% nadtlenku wodoru (perhydrol).

UWAGA. Po zakończeniu wybielania należy odczekać dwa tygodnie przed wykonaniem wypełnień z wykorzystaniem systemów wiążących

INSTRUKCJA
 
 
Od strony językowej (lub podniebiennej) należy utworzyć wejście do komory. Usunąć wypełnienie kanału do głębokości ok. 2 mm poniżej szyjki zęba.

Ujście kanału uszczelnić warstwą cementu szkło-jonomerowego o grubości około  1 mm, która oddzieli wypełniony kanał od żelu wybielającego. Wycisnąć niewielką ilość żelu Opalescence Endo do komory unikając kontaktu preparatu z tkankami miękkimi. Na żel w komorze położyć małą kulkę z waty. Należy pozostawić wystarczająca ilość miejsca na założenie cementu tymczasowego. Założyć cement tymczasowy w celu uszczelnienia komory zęba. Wybielanie (wymiana wkładki) należy powtarzać co 3–5 dni, aż do osiągnięcia pożądanego efektu.

 
 
 Przed zabiegiem Po zabiegu

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl