Produkt dnia
Dentalone mobilny unit dentystyczny NSK
Dentalone mobilny unit dentystyczny NSK
32 000,00 zł
szt.
Komplet końcówek NSK EX 203
Komplet końcówek NSK EX 203
1 395,00 zł
szt.
Lampa wybielająca montowana na maszt unitu
Lampa wybielająca montowana na maszt unitu
1 799,00 zł 999,00 zł
szt.
Przyłbica Roydental - wysoka jakość
Przyłbica Roydental - wysoka jakość
39,99 zł 29,99 zł
szt.
Autoklaw Quadro 18l Linder Medical
Autoklaw Quadro 18l Linder Medical
24 400,00 zł
szt.
Przenośny unit stomatologiczny VIVA ace NSK
Przenośny unit stomatologiczny VIVA ace NSK
29 500,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Myjnia automatyczna MELAtherm Melag

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 29 399,00 zł 29399.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

MELAtherm jest nowoczesnym urządzeniem czyszcząco-dezynfekującym, które umożliwia czyszczenie instrumentów oraz dezynfekcję na najwyższym poziomie. Melatherm gwarantuje komfort obsługi, oszczędność czasu i uniknięcie błędów. Wszystkie kroki programowe są pokazywane przejrzyście na dwuwierszowym wyświetlaczu. Uruchomienie urządzenia odbywa się przy pomocy przycisków ergonomicznie umiejscowionych pod wyświetlaczem.Dezynfektor MELAtherm mieści sześć kaset typu tray lub dwa kosze, w których mogą zostać umieszczone różnorodne instrumenty. Instrumenty drążone mogą dodatkowo zostać umieszczone na specjalnej szynie wtryskującej. W ten sposób pokrywa się wymogi stawiane przestrzeni wnętrza termodezynfektora dla przeciętnej wielkości gabinetu stomatologicznego. Dezynfektor został wyposażony w dwa czujniki temperaturowe, które umożliwiają niezależną kontrolę procesu. Kontrola nie może być jednak celem samym w sobie. Zastosowane w urządzeniu innowacyjne rozwiązania systemowe jak: kontrola dozownika środków czyszczących, płynu do płukania, ciśnienia natryskowego oraz obrotów ramion natryskowych, zabezpieczają jakość czyszczenie i dokumentują wydajność urządzenia do czyszczenia i dezynfekcji. Aktywny system suszenia usuwa pozostałą wilgotność z komory i gwarantuje delikatne suszenie instrumentów. Walidacja termodezynfektora obejmuje nowoczesne możliwości dokumentacji. W przypadku MELAtherm można jej dokonać przy pomocy drukarki protokołów MELAprint 42, bezpośrednio poprzez komputer lub przez sieć komputerową, albo też przez zapis na karcie pamięci CF. Do rejestracji danych i ich wydruku nie jest potrzebne dodatkowe specjalne oprogramowanie. Prosty format rejestrowanych danych pozwala nawet na podłączenie się do posiadanego oprogramowania. Dzięki temu całokształt dokumentacji procesu higieny kształtuje się komfortowo. Wewnętrzna pamięć urządzenia mieści w każdym przypadku dane ze 150 cykli, niezależnie od zastosowanej karty CF.W szufladzie pod urządzeniem został w przejrzysty sposób umieszczony zasobnik na środek czyszczący i neutralizujący, tak aby uniemożliwić pomyłkową ich zamianę. Prosta i racjonalna wymiana mediów czyszczących pozwala w przeciągu kilku minut na powrót funkcjonalności urządzenia. Równie prosta i komfortowa jest czynność czyszczenia filtrów. MELAtherm może zostać dopasowany niezależnie do panujących warunków. Można go podłączyć zarówno do prądu trójfazowego, jak i zmiennego 230V. Wbudowany filtr zmiękczający wodę pozwala na dobry wynik preparacji niezależnie od jakości wody wodociągowej. Na życzenie klienta może zostać zainstalowany przyjazny środowisku naturalnemu demineralizator. Niezależnie od tego jakich używa się pojemników (w systemie tray czy specjalny kosz) wewnętrzny stojak urządzenia można w różnorodny sposób załadować. Różnorodny oznacza również optymalne wykorzystanie miejsca wewnątrz urządzenia.

Dezynfektor MELAtherm jest produkowany zgodnie z następującymi normami:

93/42/EWG - norma dotycząca urządzeń medycznych klasy 2A (europejskie wytyczne dotyczące urządzeń medycznych).
97/23/EWG - wytyczne dot. drukarek.
EN ISO 15883 - wymagania i badania dotyczące myjni-dezynfektorów przeznaczonych do dezynfekcji termicznej narzędzi chirurgicznych, wyposażenia anestezjologicznego, misek, naczyń, pojemników, utensyliów, sprzętu szklanego itp.
EN 61010-1-2 - przepisy dotyczące obsługi autoklawów medycznych. Wymagania bezpieczeństwa elektrycznych przyrządów pomiarowych, automatyki i urządzeń laboratoryjnych.
EN 50081-1 - norma dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej. Wymagania ogólne dotyczące emisyjności.
EN 50082-1 - norma dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Wymagania ogólne dotyczące odporności na zaburzenia i zakłócenia.
EN ISO 9001:12.2000 - wyroby medyczne, systemy zarządzania jakością, wymagania.
EN ISO 13485/11.2000 - wyroby medyczne, systemy zarządzania jakością, wymagania dla celów przepisów prawnych.
EN 1717 - ochrona przed wtórnym zanieczyszczeniem wody w instalacjach wodociągowych.

ZALETY AUTOMATYCZNEGO CZYSZCZENIA I DEZYNFEKCJI

Ręczny:

wysoka zawiłość i koszty
niebezpieczeństwo zranienia i infekcji podczas obsługi instrumentów
nie odtwarzalne efekty, wiele źródeł błędów
brak zachowania standardów
nieprawidłowe metody
sterylizacja po myciu jest zawsze konieczna
wysoki koszt środków chemicznych
zanieczyszczenie środowiska
Automatyczny:

oszczędność czasu i wysiłku
minimalizacja ryzyka zranienia i infekcji
odtwarzalne rezultaty poprzez całkowitą kontrolę pracy i procesów
spełnianie standardów
prawidłowe metody
idealne kwalifikacje do sterylizacji
bezpośrednia użyteczność półkrytycznych instrumentów po automatycznym czyszczeniu i dezynfekcji
Automatyczne czyszczenie i dezynfekcja polecana jest w wielu dyrektywach i wytycznych ze względu na wiele zalet jakie posiadają.


PROGRAMY:


Cykl programu – Program uniwersalny

Czyszczenie i dezynfekcja w cyklu MELAtherm jest przeznaczony do osiągnięcia A0 > 3000, które oznacza zabicie wegetatywnych bakterii i grzybów/zarodników grzybów tak dobrze jak inaktywacji wirusów.W procesie dezynfekcji bakterie są redukowane do 10-5 , np. jeżeli na zanieczyszczonych instrumentach znajdowało się 100 000 bakterii, to nie więcej jak jeden zarodek mógłby przetrwać proces.W kolejnym procesie- sterylizacji, bakterie redukowane są do 10-6 , tzn. że jeżeli na zanieczyszczonych instrumentach znajdowało się 1 000 000 bakterii, to nie więcej jak jeden zarodek pozostanie żywy.


PROGRAMY DODATKOWE:


Oprócz Programu Uniwersalnego dostępne są 3 inne programy:

PROGRAM SZYBKI: Tylko dla lekko zabrudzonych instrumentów. Wstępne czyszczenie jest pominięte.
PROGRAM SPECJALNY: W przypadku epidemii.
PŁUKANIE: W celu zmiękczenia przyschniętych zabrudzeń.

CZAS CYKLU:


Czasy procesów myjni MELAtherm są nadzwyczaj krótkie(dodać czas suszenia)

Program Uniwersalny – ok. 37 min.
Program Szybki – ok. 32 min.
Program Specjalny – ok. 42 min.
Płukanie – ok. 4 min.

CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA WYDAJNOŚĆ MYCIA I CZYSZCZENIA


Na wydajność mycia i czyszczenia wpływają:

Chemikalia
Mechanika
Temperatura
Czas

Jeżeli jeden czynnik jest modyfikowane, pozostałe muszą również zostać zmodyfikowane.(Np. mniej chemikaliów -> dłuższy czas)Najważniejszym czynnikiem oferowanym przez MELAtherm jest czynnik ułatwiający procesy chemiczne, co przyczynia się w dużej mierze do nowoczesnego mycia i dezynfekcji.


ZATWIERDZONY PROCES/ZATWIERDZENIE DEZYNFEKTORA


Definicja WalidacjiEN ISO 15883/ISO/TS 11139:2001, definicja 2.50Walidacja jest „udokumentowaną procedurą uzyskania, rejestracji, zapisu i interpretacji wyników wymaganą do ustalenia, że proces będzie konsekwentnie wydajny dla produktu i będzie spełniał z góry ustalone normy.


ZATWIERDZONY PROCES/ ZATWIERDZENIE DEZYNFEKTORA


Określony obowiązek dla pierwszej walidacji zgodnie z EN ISO 15883 nie jest jeszcze regulowany przez prawo.Nie mniej jednak władze żądają tego regularnie.Alternatywą dla pierwszej walidacji jest test wydajności, który może zostać przeprowadzony w przypadku zatwierdzenia go przez władze,.Jest on taki sam jak rewalidacja.To jest odpowiedzialność podmiotów, w efekcie walidacji i ponownej kwalifikacji.(Analogicznie do „Leitlinie von DGKH, DGSV Und AKI”)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl