Maseczki 3-warstwowe do sterylizacji - 5 szt

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 47,23 zł 47.23
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Cerkamed
Kod produktu: 4D7B-282D8

Opis

 1. Maseczka trójwarstwowa (biała)
  – warstwa zewnętrzna: bawełna 100%
  – warstwa filtrująca – włóknina: polipropylen 100%, stabilizowany UV, posiada certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 (VNTO 082108)
 2. Do sterylizacji w autoklawie
 3. Pozytywny wynik w testach wytrzymałościowych
 4. Rozmiar uniwersalny
 5. Idealne dopasowanie do twarzy, wiązanie na troki
 6. Wysoka jakość wykonania, produkt polski
 7. Opakowanie 5 szt.

Maseczkę używać do momentu uczucia zawilgotnienia a następnie wymienić na kolejną.

Aby użyć maseczki ponownie należy:

 1. wyprać w temp. od 60°C do 90°C, lub
 2. wyprać w temp. < 60°C i poddać sterylizacji w autoklawie w temp. 134°C, lub
 3. wyprać w temp. < 60°C i wyprasować w temp. max 200°C

JAK NOSIĆ MASECZKI, ABY ZAPEWNIAŁY OCHRONĘ – ZALECENIA WHO 

Aby maseczka skutecznie chroniła, musi zostać spełnione kilka warunków.

 • Jak zakładać?

Przed założeniem maseczki:
1. Umyj dokładnie ręce z użyciem mydła i ciepłej wody lub środków dezynfekujących na bazie alkoholu.
2. Zakładając maseczkę na twarz zadbaj, aby dokładnie zakryła usta i nos. Cały jej obwód powinien szczelnie przylegać do twarzy, bez żadnych dziur.
3. Podczas noszenia unikaj dotykania maseczki, jeśli jednak dojdzie do tego od razu umyj ręce.
4. Po zdjęciu maseczki jednorazowej pod żadnym pozorem nie zakładaj jej ponownie, lecz od razu wyrzuć do szczelnie zamkniętego kosza. Maseczkę wielorazową spakuj do woreczka i umieść w zamkniętym pojemniku, gdzie będzie oczekiwać na dezynfekcję.
5. Po zdjęciu maseczki dokładnie umyj ręce.

 •  Ile czasu nosić maseczki jednorazowe, a ile wielorazowe?

Problem dotyczący tego, jak długo można nosić maseczki na twarzy póki co nie ma wiarygodnego, jednoznacznego rozwiązania. Jak wiadomo maski bardzo szczelnie przylegają do twarzy, co powoduje, że dość szybko stają się mokre od pary wydobywającej się z ust. Takie środowisko: ciepłe i wilgotne, jest idealnym miejscem do wylęgania się różnego typu drobnoustrojów chorobotwórczych, dlatego w momencie kiedy czujemy, że noszona na twarzy ochrona jest przemoczona natychmiast powinniśmy ją zmienić na nową i dokładnie umyć po wszystkim ręce. W przypadku każdego człowieka czas, w którym maseczka stanie się nieprzydatna będzie nieco inny, ale można przyjąć, że może on trwać od kilkunastu minut do maksymalnie kilku godzin. Wpływ na to będzie mieć także materiał, z jakiego wykonana jest przesłona. Cienkie, jednorazowe maseczki chirurgiczne trzeba wymieniać nawet co 15-20 minut. Z kolei maseczki wielorazowe, wykonane najczęściej z bawełny o dość gęstym splocie zdecydowanie wolniej chłoną wilgoć, stąd okres ich bezpiecznego użytkowania wydłuża się.

 • Jak zdejmować zużyte maseczki jednorazowe?

Proces zdejmowania z twarzy zużytej maseczki jest niezwykle ważny. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność i postępować według ustalonych reguł:
1. Umyj dokładnie ręce z użyciem mydła i ciepłej wody lub środków dezynfekujących na bazie alkoholu.
2. Rękami zsuń gumkę założoną za uszy, która podtrzymuje maseczkę.
3. Następnie nie dotykając zewnętrznej strony maski, która potencjalnie mogła mieć kontakt z wirusem, wyrzuć ją do kosza i szczelnie zamknij, po czym natychmiast umyj ręce lub użyj środka dezynfekującego, jeśli zmieniasz ją poza domem.

 • Jak prać maseczki wielokrotnego użytku?

Podobnie zachowujemy się w przypadku maseczek wielorazowych. Po ostrożnym zdjęciu z twarzy, wkładamy do woreczka i przechowujemy w szczelnym pojemniku do momentu, kiedy będziemy ją prać. Pamiętajmy by podczas przekładania do pralki nie dotykać gołymi dłońmi jej powierzchni. Warto użyć do tego jednorazowych rękawiczek gumowych.
Maseczki wielorazowe powinny być prane w wysokiej temperaturze (min. 60 stopni Celsjusza, a najlepiej w temperaturze 90 stopni), najlepiej w programie do prania pościeli, który zakłada długi czas i wysoką temperaturę, używając proszku lub płynu do prania. Po wyschnięciu maseczkę należy wyprasować w jak najwyższej temperaturze, po wyprasowaniu jest gotowa do użycia.

UWAGA!
Noszenie maseczki nie zwalnia ze stosowania się do innych zasad: mycia rąk i ograniczania wychodzenia z domu, ale to dodatkowe sposoby, które mogą pomóc w ograniczaniu rozprzestrzeniania się pandemii.

 

https://youtu.be/CZdgWiUwSm4

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl