Produkt dnia
Pudełko na chusteczki kolor zielony
Pudełko na chusteczki kolor zielony
80,00 zł 69,99 zł
szt.
Mikrosilnik TRAUS 204 + kątnica + prostnica
Mikrosilnik TRAUS 204 + kątnica + prostnica
1 799,00 zł
szt.
Endometr OSA F036
Endometr OSA F036
800,00 zł
szt.
Lampa diodowa Woodpecker iLED (biała)
Lampa diodowa Woodpecker iLED (biała)
1 143,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

MD Separator Amalgamatu

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2 900,00 zł 2900.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: OEM
Kod produktu: 862B-5562D

Opis

Separator został wprowadzony do sprzedaży w USA w 2015 r. Małe wymiary umożliwiają instalację bez ingerencji w podzespoły unitu. Może być instalowany w każdym typie unitu, także w unitach wyposażonych tylko w ślinociąg. Montowany na wężu odpływowym przed wejściem do sieci kanalizacyjnej.

 

 • Separator amalgamatu model MD został przebadany wg protokołu ISO 11143 (ISO 11143: 2008 (E). MD jest oznaczony jako separator amalgamatu typu 3 (filtr system). Separacja amalgamatu na poziomie 99,6%.
 • Maksymalny przepływ wody wynosi 1,0 litr na minutę przy pracy z pompą próżniową. Przy separacji w systemie ślinociągu wodnego, maksymalny przepływ wody wynosi 4,5 litra na minutę. Objętość napełnienia separatora wynosi 360 ml.
 • W systemie ssaka separator jest zainstalowany w linii podciśnieniowej (linia HVE). Wkład należy wymienić, gdy przepływ powietrza na końcówce HVE przestaje być wystarczający. Wymiana nastepuje w czasie od 1 do 12 miesięcy i zależy od aktywności unitu.
 • Zastosowanie równoległego obiegu znacznie wydłuża sprawność separatora, który uaktywnia się tylko w czasie wykonywania zabiegów z amalgamatem. Obligatoryjnie należy wymienić wkład w maksymalnym dopuszczalnym terminie 12 miesięcy. Po tym okresie użytkowania separator nie spełnia swojej funkcji. Wręcz przeciwnie, staje sie elementem bardzo grożnym dla środowiska ze wzgledu na przejście rtęci w formę organiczną.
 • MD Separator jest zaprojektowany do obsługi standardowych ssaków dentystycznych o podciśnieniu 7 cali Hg.

 

INSTALACJA OBSŁUGA

 
 
Montaż uzależniony jest od projektu i konstrukcji unitu dentystycznego. Zdjęcia typowych instalacji są pokazane poniżej i mogą być użyteczne.
 
Separator ma dwa porty NTP: 1-szym jest port wlotowy umieszczony,, przy linii brzegowej „. 2-gim portem jest wylot umieszczony w osi środkowej separatora. Ważne jest, aby port wlotowy podłączony został do końcówki HVE (tj. pochodzącej od pacjenta), a port wylotowy podłączony do źródła próżni.W wielu stomatologicznych fotelach wąż podciśnieniowy jest osadzony wewnątrz fotela i podlega ostrym załamaniom, które ograniczają przepływ powietrza.
 
MD Separator można umieścić w obudowie unitu lub fotela jeśli przestrzeń na to pozwala a także pod lub obok fotela dentystycznego i łączy się go z liniami ewakuacyjnymi dużej objętości.
 
Od 21 do 27 kPa (6 do 8 inHg) należy utrzymywać w najdalszym wgłębieniu HVE. Przepływ 3,3 litrów powietrza na sekundę.
 
 
Oczyszczanie linii próżniowej a poziom HG w ściekach stomatologicznych 
Producenci systemów próżniowych, zalecają oczyszczacze lini próżniowych aby zapobiec zatarciu wykładzin i ograniczyć powstawanie zapachów. Skład chemiczny środków czyszczących może mieć istotne skutki dla poziomów rozpuszczonego Hg w ściekach stomatologicznych. Środki czyszczące zawierające utleniacze, zwłaszcza zawierające chlor, takie jak podchloryn sodu (wybielacz) mogą rozpuszczać Hg zawartą w cząstkach amalgamatu w liniach próżniowych.Należy unikać utleniających środków czyszczących.
 
Środki czyszczące wytwarzające piane
Wiele różnych problemów może wpływać na wydajność i wytrzymałość suchych systemów ssących. Zastosowanie ssaków może mieć duży wpływ zarówno na suchą pompę próżniową, jak i separator amalgamatu MD. Środki pieniące się wytwarzają osady płytkowe w liniach próżniowych, i w większym stopniu wykazują uszkodzenia dentystycznych pomp próżniowych. Piana wchodzi do suchych pomp próżniowych i z biegiem czasu powoduje gromadzenie się osadów, które powodują przedwczesne uszkodzenie. Piana jest również przyczyną przedwczesnego zablokowania się separatora amalgamatu MD. Z tych powodów nie zaleca się stosowania środków pieniących się.
 
Poziomy przepływu powietrza w unitach stomatologicznych
Ważnym zagadnieniem jest zdolność (HVE) do usuwania wody i zanieczyszczeń z ust pacjenta. Do bezpiecznego usuwania wody i resztek z jamy ustnej pacjenta potrzebne są odpowiednie poziomy zasysania. Skuteczność HVE najlepiej mierzy się przy użyciu końcówki HVE za pomocą miernika cyfrowego podciśnienia. Kluczowym czynnikiem w poziomie próżni HVE jest średnica i geometria przewodów próżniowych, które biegną przez fotel dentystyczny. Niewielka średnica przewodów o zwartym przebiegu może ograniczyć przepływ powietrza i powodowaćniewłaściwe podciśnienie. Podciśnienie kątowe (90 stopni) i „zaciśnięte” linie próżniowe mogą znacznie zmniejszyć przepływ powietrza, co prowadzi do niewłaściwego działania HVE. Z tego powodu zaleca się ocenienie poziomu próżni w końcówce HVE przed montażem MD. a w niektórych przypadkach przekierowywanie poziomów próżni (przed zainstalowaniem MD). Zalecamy użycie próżniowego testera tętniczego Dental Ez Flowcheck, aby zmierzyć poziomy próżni w unicie przed i po zainstalowaniu jednostki filtrującej. Istnieje projekt normy ISO dla systemów próżniowych. ISO / PDTS 22595-1. W projekcie normy ISO wymaga się przepływu powietrza co najmniej 250 litrów na minutę (4,1 litra/ sekundę) na końcówce HVE. Badanie separatora amalgamatu MD z unitami wykazało minimalny wpływ na jakość ssania (0,1 cala Hg).
 
Przed instalacją separatora amalgamatu MD
 1. Należy sprawdzić, czy unit dentystyczny ma odpowiedni poziom próżni. Poziomy próżni można zmierzyć za pomocą cyfrowego wskaźnika próżniowego przy końcówce HVE. Zalecanym wskaźnikiem próżniowym jest przepływomierz DentalEZ.
 2. Aby poprawić przepływ powietrza, linie próżniowe mogą być przekierowywane poza jednostkę stomatologiczną.
 3. Gdy poziomy próżni zostały sprawdzone pod kątem zapewnienia odpowiedniego przepływu powietrza, MD może być zainstalowany. Poziomy próżni należy ponownie zmierzyć i zapisać w Książce Pracy Separatora po instalacji MD.
 4. Używamy odpowiedniego środka czyszczącego do czyszczenia linii próżniowych.

 

INSTRUKCJA WYMIANY

 • Podczas wymiany separatora należy zawsze nosić sprzęt ochrony osobistej.
 • Osoba, która zmieni separator, powinna nosić (minimum) rękawiczki, okulary ochronne, maskę i fartuch.
 • Pozostały płyn w separatorze powinien być uważany za szczególnie niebezpieczny, zakaźny odpad medyczny.
 • Używany filtr (ciągle podłączony do przewodów próżniowych) powinien być umieszczony na tacy, która będzie zbierać rozlane ścieki, zapobiegając jej zetknięciu się z podłogą roboczą.
 • Po stronie napływu filtr jest ustawiony pod kątem około 45 stopni, a wąż ssący odciągany jest ze złączki węża dopływowego.
 • Końcówki przewodów próżniowych należy umieścić na tacy w celu wyłapania ścieków, które mogą pozostać w przewodach.
 • NIE wolno wylewać ścieków do kanalizacji, (należy wlać do spluwaczki po wymianie filtra) ponieważ mogą zawierać znaczne ilości rtęci.
 • Czerwona zatyczka z winylu jest umieszczana nad paskiem dopływowym, który uszczelnia tę stronę filtra.
 • Filtr jest następnie ustawiony pod kątem 45 stopni. Czerwoną czapkę z winylu bezpiecznie umieszcza się na wylotowym wężu odpływowym.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl