EDTA 15% żel- opracowywanie kanałów korzeniowych

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 20,99 zł 20.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: VDENTAL
Kod produktu: 2F5D-16645

Opis

  • Środek do chemicznego opracowywania kanałów korzeniowych.
  • Oczyszcza kanał, łącznie z usuwaniem części mineralnej warstwy mazistej.
  • Powoduje zmiękczanie powierzchniowej warstwy zębiny, ułatwiając jej usunięcie oraz poszerzenie i udrożnienie kanału.
  • Obniża napięcie powierzchniowe, dzięki czemu zwiększa penetrację wyrobu w twarde tkanki zęba.

Przeznaczenie:
WYRÓB PRZEZNACZONY DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ LEKARZA STOMATOLOGA.
EDTA 15% żel zalecany jest jako środek do chemicznego opracowywania kanałów korzeniowych. Oczyszcza kanał, łącznie z usuwaniem części mineralnej warstwy mazistej, w celu odsłonięcia ujścia kanalików zębinowych przed wypełnieniem kanału. Wyrób zawiera wersenian disodowy, który, reagując z jonami wapnia i magnezu, powoduje zmiękczanie powierzchniowej warstwy zębiny, ułatwiając jej usunięcie oraz poszerzenie i udrożnienie kanału. Zawarty w wyrobie chlorek benzalkonium obniża napięcie powierzchniowe, dzięki czemu zwiększa penetrację wyrobu w twarde tkanki zęba. Wyrób w postaci żelu ułatwia wprowadzenie narzędzi do kanału korzeniowego minimalizując ryzyko ich złamania.

Sposób użycia:
Przed zastosowaniem wyrobu do strzykawki zamocować jednorazową igłę w sposób zabezpieczający jej oddzielenie. Następnie wycisnąć niewielką ilość żelu w celu wyrównania ciśnienia w strzykawce oraz zapewnienia odpowiedniego przepływu wyrobu przez igłę.
EDTA 15% żel wprowadzić na dno komory zęba lub umieścić wyrób bezpośrednio na narzędziu kanałowym, po czym mechanicznie opracować kanał. W trakcie mechanicznego opracowywania do płukania kanału zastosować roztwór podchlorynu sodu (HYPOCHLOR 2%) lub wersenianu disodowego (EDTA 15%). Po zakończeniu opracowywania kanału dokładnie wypłukać wyrób z kanałów i komory zęba za pomocą roztworu podchlorynu sodu (HYPOCHLOR 2%).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl