EDTA 15% krem - opracowywanie kanałów korzeniowych 5,5g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 30,99 zł 30.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: VDENTAL
Kod produktu: 7086-305BF

Opis

  • Środek do chemicznego opracowywania kanałów korzeniowych.
  • Oczyszcza kanał, łącznie z usuwaniem części mineralnej warstwy mazistej.
  • Powoduje zmiękczanie powierzchniowej warstwy zębiny, ułatwiając jej usunięcie oraz poszerzenie i udrożnienie kanału.
  • Wytwarza duże ilości piany, która pozwala na usuwanie kawałków miazgi oraz zębiny z opracowywanego kanału.
  • Działa również rozjaśniająco na zęby przebarwione w wyniku martwicy.

Przeznaczenie:
WYRÓB PRZEZNACZONY DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ LEKARZA STOMATOLOGA.
EDTA 15% krem zalecany jest jako środek do chemicznego opracowywania kanałów korzeniowych. Oczyszcza kanał, łącznie z usuwaniem części mineralnej warstwy mazistej, w celu odsłonięcia ujścia kanalików zębinowych przed wypełnieniem kanału. Wyrób zawiera wersenian disodowy, który reagując z jonami wapnia i magnezu, powoduje zmiękczanie powierzchniowej warstwy zębiny, ułatwiając jej usunięcie oraz poszerzenie i udrożnienie kanału. Zawarty w wyrobie wodoronadtlenek mocznika wspomaga oczyszczanie kanału. W połączeniu z podchlorynem sodu wytwarza duże ilości piany, która pozwala na usuwanie kawałków miazgi oraz zębiny z opracowywanego kanału. Działa również rozjaśniająco na zęby przebarwione w wyniku martwicy. Wyrób w postaci kremu ułatwia wprowadzenie narzędzi do kanału korzeniowego minimalizując ryzyko ich złamania.

Sposób użycia:
Przed zastosowaniem wyrobu do strzykawki zamocować jednorazową igłę w sposób zabezpieczający jej oddzielenie. Następnie wycisnąć niewielką ilość kremu w celu wyrównania ciśnienia w strzykawce oraz zapewnienia odpowiedniego przepływu wyrobu przez igłę.
EDTA 15% krem wprowadzić na dno komory zęba lub umieścić wyrób bezpośrednio na narzędziu kanałowym, po czym mechanicznie opracować kanał. W trakcie mechanicznego opracowywania do płukania kanału zastosować roztwór podchlorynu sodu (HYPOCHLOR 2%). Po zakończeniu opracowywania kanału wypłukać wyrób za pomocą roztworu podchlorynu sodu (HYPOCHLOR 2%) aż do zaniku piany. Do ostatecznego płukania użyć nie mniej niż 10 ml roztworu podchlorynu sodu.
Niestosowanie roztworu podchlorynu sodu (HYPOCHLOR 2%) zmniejsza skuteczność działania wyrobu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl