Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Cyfrowy aparat panoramiczny Kodak 8000 Et

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 76 600,00 zł 76600.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Cyfrowy aparat pantomograficzny KODAK 8000
KODAK 8000 to najnowszy model cyfrowego aparatu do wykonywania zdjęć pantomograficznych bezpośrednio do pamięci komputera. Optymalnie zaprojektowana głowica aparatu sterowana mikroprocesorowo pozwala na wykonanie zdjęć o niespotykanym na rynku kontraście i stałym współczynniku powiększenia. Wyjątkową cechą aparatu jest unikalne pozycjonowanie pacjenta twarzą do operatora. W przeciwieństwie do innych urządzeń dostępnych w sprzedaży ognisko lampy RTG 0,5 mm wykonane w specjalnej technologii KODAK gwarantuje utrzymanie stałych parametrów pracy urządzenia w miarę upływu czasu oraz najwyższą rozdzielczość i jakość obrazu. Poprzednia wersja aparatu zdobyła Grand Prix Stomatologicznych Targów CEDE 2006 w kategorii „Sprzęt Stomatologiczny”.

Podstawowe cechy aparatu:

Unikalne pozycjonowanie pacjenta twarzą do operatora – pozwala na szybkie i bezproblemowe odpowiednie ustawienie pacjenta do badania. Nie ma potrzeby korzystania z luster, a pacjent czuje się komfortowo. Ma to szczególne znaczenie podczas wykonywania zdjęć pantomograficznych dzieciom.
Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii redukcji dawki promieniowania emisja promieniowania jest niższa nawet do 70 % w porównaniu z innymi aparatami pantomograficznymi..
Dzięki trzem liniom laserowym oraz czteropunktowemu systemowi pozycjonerów pozycjonowanie pacjenta jest łatwe, szybkie, nie wymaga specjalnych umiejętności i doświadczenia od operatora. Pacjent czuje się bardzo komfortowo podczas badania, przy jednoczesnej redukcji ryzyka poruszenia się w czasie badania.
Ekstremalnie mały rozmiar ogniska generatora RTG (0,5 mm) oferuje najwyższy kontrast i rozdzielczość przy zachowaniu stabilnych parametrów ekspozycji w całym okresie użytkowania urządzenia.
Generator promieniowania wysokiej częstotliwości 140 kHz redukuje dawkę promieniowania nawet do 25% w stosunku do innych aparatów pantomograficznych.
Stałe powiększenie obrazów radiologicznych.
Pierwszy na świecie aparat sterowany komputerowo. Sterowanie parametrami pracy odbywa się za pomocą komputera – nie ma potrzeby wykonywania nastawów bezpośrednio przy pacjencie i urządzeniu.
Podczas badania pacjent może być umieszczony w pozycji stojącej lub siedzącej.
Aparat jest specjalnie przystosowany dla najmłodszych pacjentów.
Pełna kompensacja cienia kręgosłupa oraz cyfrowa eliminacja artefaktów wywołanych przez metalowe elementy (jak na przykład aparaty ortodontyczne, korony i mostki).
Najnowsza wersja oprogramowania KODAK DENTAL IMAGING SOFTWARE doskonale współpracuje również z najnowszymi systemami operacyjnymi tak na samodzielnych stanowiskach, jak również w sieci komputerowej.
Szerokie możliwości diagnostyczne oprogramowania oraz cyfrowa obróbka obrazu są łatwo dostępne nawet dla niezaawansowanych użytkowników. Oprogramowanie pantomografu obsługuje wszystkie urządzenia KODAK DENTAL SYSTEMS. Osoby korzystające ze sprzętu KODAK/ TROPHY nie muszą poznawać nowego interfejsu obsługi ani zakładać nowych kart pacjenta.
Oprogramowanie oferuje trzy specjalnie przygotowane modele kontrastu w zależności od zlecanego badania.
Podczas wykonywania zdjęcia RTG operator może na bieżąco śledzić przebieg badania na monitorze dzięki opcji SMART PRESCAN.. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości może natychmiast zatrzymać urządzenie poprzez zwolnienie przycisku ekspozycji.
Urządzenie posiada zaprogramowany szeroki wachlarz badań diagnostycznych: panorama i cztery różne segmenty panoramy, zatoki, stawy skroniowo-żuchwowe,
Aparat samodzielnie dobiera dawkę promieniowania i czas ekspozycji w zależności od wskazanej postury i wieku pacjenta, bazując na sześciu różnych programach automatycznych. Zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z manualnego doboru parametrów.
KODAK 8000 w sposób ciągły dokonuje autodiagnostyki mechaniki i oprogramowania.
Aparat jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Urządzenie można montować na specjalnej płycie na środku pomieszczenia bez konieczności przykręcania do ściany.
Precyzyjne silniki krokowe z dokładnością do 1 mm poruszają głowicą aparatu po kolumnie.
Pantomograf można łatwo rozbudować o moduł do zdjęć cefalometrycznych, wykonujący zdjęcia w technologii „jednego strzału” (jednorazowego, trwającego standardowo do 1 s „błysku” promieniowania). Jest to rozwiązanie unikalne na skalę światową, eliminujące ryzyko poruszenia się pacjenta podczas wykonywania radiogramu cefalometrycznego. Moduł jest wyposażony w oddzielny sensor promieniowania i nie ma potrzeby przekładania elementów podczas zmiany trybu pracy z „panoramy” na „cefalo”. Aby zmienić tryb pracy, wystarczy naciśnięcie klawiszem myszki. Dzięki temu eliminujemy możliwość uszkodzenia elementu przenośnego lub jego upadku, jak to ma miejsce w innych tego typu urządzeniach na rynku.
W przyszłości można skorzystać z możliwości ulepszenia systemu – zamiany KODAK 8000 na model z tomografią 3D DVT (tzw. opcja UPGRADE KODAK).
Urządzenie jest w całości produkowane we Francji. Posiada wszystkie niezbędne certyfikaty UE.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl