Autoklaw Melag Euroklav 29V-S+ (pojemność 18 litrów) Klasa S

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 16 405,17 zł 16405.17 (3 380,00 €)
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

 

Próżnia frakcyjna wstępna i końcowa. Eutoklav 29 VS+ spełnia wymogi stawiane przez normę EN 13060 – całkowite usunięcie powietrza z wnętrza instrumentów oraz opakowań. Osiąga to dzięki próżni wstępnej z metodą frakcjonowanego przepływu. Norma EN 13060-4 stawia wysokie wymagania nie tylko odnośnie ewakuacji powietrza przed cyklem sterylizacji, ale także względem suszenia po sterylizacji. Cel ten został osiągnięty poprzez kombinację suszenia przepływowego z frakcyjną próżnią końcową. W autoklawie Euroklav 29 VS+ proces sterylizacji poprzedzony jest głęboką próżnią wstępną w celu skutecznego usunięcia powietrza. Penetracja pary w takich warunkach jest bardzo dokładna i zapewnia wysoką skuteczność sterylizacji. Zastosowanie próżni w końcowej fazie procesu zapewnia doskonałe wysuszenie sterylizowanego wsadu w bardzo krótkim czasie. Przy zastosowaniu próżni wstępnej i końcowej skrócono czas całego procesu gwarantując jednocześnie jałowość wsadu wraz z jego dokładnym wysuszeniem. Autoklawy te mają bardzo szerokie zastosowanie. Przeznaczone są do sterylizacji instrumentów prostych i gładkich, porowatych, tekstyliów, gum, szkła.

 

Bezpieczeństwo.Drzwi komory otwierane i zamykane są za pomocą dużego, poręcznego uchwytu. Umożliwia on bezpieczne i łatwe otwieranie i zamykanie drzwi. Mechanizm pracuje bardzo płynnie i lekko dzięki czemu jego obsługa nie sprawia najmniejszego kłopotu. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji autoklaw automatycznie rygluje drzwi, zabezpieczając komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

 

Program szybki. Euroklav 29 VS+ posiada program szybki w celu sterylizacji instrumentarium do bezpośredniego użytku. Po uaktywnieniu podgrzewania wstępnego możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów w przeciągu 15 minut. W komorze znajduje się druciany stelaż na standardowe tace perforowane lub kontenery na narzędzia. Stelaż można swobodnie obracać lub bezproblemowo usunąć z komory, tak by najlepiej dostosować autoklaw do aktualnych potrzeb załadunku. W wyposażeniu standardowym znajdują się trzy, aluminiowe tace perforowane o wymiarach 19 x 29 cm. Zabezpieczają one podstawowe potrzeby każdego przeciętnego użytkownika. Stelaż może pomieścić do pięciu standardowych tac lub 3 kontenery.

 

Programy. Euroklav 29 VS+ dysponuje 4 programami sterylizacyjnymi i 2 programami testowymi. Obok już wspominanego szybkiego programu urządzenie dysponuje dwoma dalszymi szybkimi programami do sterylizacji opakowanych i nieopakowanych instrumentów oraz jednym programem ochronnym dla łagodnej sterylizacji instrumentów szczególnie wrażliwych na temperaturę przy 120°C. Programy mogą być dowolnie rozszerzane lub aktualizowane (np. najbardziej aktualny program “Prion"). Przy pomocy programu testowego można zawsze w praktyce lekarskiej sprawdzić i udokumentować funkcjonalność autoklawu.

Wielostronna gospodarka wodą.Euroklav 29 VS+ posiada system jednorazowego zużycia wody przy którym użyta woda nie jest ponownie używana, ale automatycznie usuwana. Jeżeli jednak przygotowanie instrumentów do sterylizacji przeprowadzamy bardzo starannie, to na instrumentach nie pozostaną żadne resztki środków dezynfekujących czy czyszczących, które mogłyby dostać się do autoklawu. W takim przypadku autoklaw oferuje możliwość ponownego użycia raz wykorzystanej wody destylowanej dla dalszych sterylizacji, co zaoszczędzi koszty zużytej wody.

 

Z próżnią końcową dla optymalnego suszenia. Dla autoklawów klasy S stawiane są najostrzejsze kryteria. Wilgotność końcowa instrumentów powinna być mniejsza od 0,2%, tekstyliów od 1,0%. Poprzez głęboką próżnię końcową Euroklav 29 VS+ spełniają wymogi przyszłej normy europejskiej.

 

Dokumentacja i kontrola procesów.Przepisy eksploatacyjne dla produktów medycznych wymagają od użytkownika dokumentacji procesu przygotowania instrumentów. Dokumentacja ta służy zabezpieczeniu w przypadku przypuszczalnej infekcji w praktyce lub klinice. Euroklav 29 VS+ wyposażony jest w dwuwierszowy wyświetlacz alfanumeryczny umożliwiający wygodne zarządzanie ustawieniami autoklawu oraz informujący o aktualnym stanie jego pracy. Dostęp do wszystkich funkcji uzyskujemy za pomocą czterech przycisków znajdujących się po obu stronach wyświetlacza. Euroklav 29 VS+ zapisuje przebiegi poszczególnych cykli sterylizacyjnych w pamięci wewnętrznej, mieszczącej do 40 rejestracji. Po zapełnieniu pamięci, nowy rejestr zastępuje najstarszy wpis. Dodatkowo istnieje możliwość archiwizacji przebiegów procesów sterylizacji na podłączonej, zewnętrznej drukarce igłowej MELAprint lub karcie pamięci CF za pośrednictwem rejestratora MELAflash. Oba urządzenia podłączane są do złącza szeregowego autoklawu. W przypadku wykorzystania karty pamięci zarejestrowane cykle można dodatkowo zarchiwizować na dysku komputera, co znacznie ułatwia ich zarządzaniem oraz drukowaniem.

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

stelaż do tacek
aluminiowe, perforowane tace - 3 szt.
uchwyt do tacek
rurka do spustu wody
kabel zasilający
instrukcja obsługi w języku polskim

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE (za dodatkową opłatą)

drukarka MELAprint 42
demineralizator MELAdem 40
demineralizator MELAdem 47
MELAnet box
MELAflash CF Card
zestaw do dezynfekcji i mycia SONICA
opakowania do sterylizacji
testy do kontroli procesu sterylizacji

Instrumenty medyczne używane w stomatologii, ginekologii czy laryngologii są z reguły proste, gładkie, a ich długość nie przekracza 70 cm, natomiast średnice wew. kanałów nie są mniejsze niż 2 mm. Dla tego typu instrumentów medycznych najlepszym rozwiązaniem jest autoklaw klasy S. Spełnia on wymogi normy europejskiej EN 13060-4, która stawia wysokie wymagania nie tylko odnośnie ewakuacji powietrza przed cyklem sterylizacji, ale także względem suszenia wsadu po procesie sterylizacji. W autoklawach klasy S zanim dojdzie do procesu sterylizacji, wsad poddawany jest fazie wstępnego oczyszczania z pęcherzyków powietrza i mokrych skroplin. W pierwszej fazie wykonywana jest głęboka próżnia w komorze, a pozostałe fazy w metodzie frakcjonowanego przepływu w nadciśnieniu poprzez wzrost i upust ciśnienia od 1 bar do 0,20 bar. Proces sterylizacji odbywa się po osiągnięciu odpowiednich parametrów ciśnienia i temperatury. Penetracja pary w takich warunkach jest bardzo dokładna, co zapewnia wysoką skuteczność sterylizacji. Po procesie sterylizacji następuje uwolnienie ciśnienia z komory i obniżenie temperatury przez napowietrzanie komory. Następnie wykonywane jest podciśnienie i suszenie termiczne w podciśnieniu. Po odliczeniu czasu suszenia następuje napowietrzanie komory przez filtr sterylny i wyrównanie ciśnienia w komorze z ciśnieniem atmosferycznym. Równoznaczne jest to z potwierdzeniem zakończenia pracy.

Autoklawy klasy S produkowane są zgodnie z następującymi normami:
93/42/EWG - norma dotycząca urządzeń medycznych klasy 2A (europejskie wytyczne dotyczące urządzeń medycznych).
97/23/EWG - wytyczne dot. drukarek.
EN 13060 - małe sterylizatory parowe.
EN 61010-1-2 - przepisy dotyczące obsługi autoklawów medycznych. Wymagania bezpieczeństwa elektrycznych przyrządów pomiarowych, automatyki i urządzeń laboratoryjnych.
EN 50081-1 - norma dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej. Wymagania ogólne dotyczące emisyjności.
EN 50082-1 - norma dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Wymagania ogólne dotyczące odporności na zaburzenia i zakłócenia.
EN ISO 9001:12.2000 - wyroby medyczne, systemy zarządzania jakością, wymagania.
EN ISO 13485/11.2000 - wyroby medyczne, systemy zarządzania jakością, wymagania dla celów przepisów prawnych.
EN 1717 - ochrona przed wtórnym zanieczyszczeniem wody w instalacjach wodociągowy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl