Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Autoklaw Melag Euroklav 23V-S+ (pojemność 22 litry) Klasa S

Dostępność: brak towaru
Cena: 14 000,00 zł 14000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

DO TEGO AUTOKLAWU DESTYLARKA GRATIS!

PROMOCJA! DO KAŻDEGO AUTOKLAWU Z KLASY S - AKCESORIA DODATKOWE MELAG Z 5% RABATEM (informacje i zamówienia akcesorii pod numerem telefonu 91 3922920)

Próżnia frakcyjna wstępna i końcowa. Euroklav 23 VS spełnia wymogi stawianeprzez normę EN 13060 – całkowite usunięcie powietrza z wnętrza instrumentów orazopakowań. W urządzeniu tym proces sterylizacji poprzedzony jest głęboką próżniąwstępną co skutecznie usuwa powietrze. Penetracja pary w takich warunkach jestbardzo dokładna i zapewnia wysoką skuteczność sterylizacji. Zastosowanie próżni wkońcowej fazie procesu zapewnia wysuszenie sterylizowanego wsadu w bardzo krótkimczasie. Przy zastosowaniu próżni wstępnej i końcowej skrócono czas całego procesugwarantując jednocześnie jałowość wsadu wraz z jego dokładnym wysuszeniem.Euroklavie 23 VS ma bardzo szerokie zastosowanie. Przeznaczony jest dosterylizacji instrumentów prostych i gładkich, porowatych, tekstyliów, gum, szkła.

Bezpieczeństwo. Drzwi komory otwierane i zamykane są za pomocą poręcznego,dużego uchwytu. Umożliwia on bezpieczne i łatwe otwieranie i zamykanie drzwi.Mechanizm pracuje bardzo płynnie i lekko dzięki czemu obsługa nie sprawia najmniejszegokłopotu. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji autoklaw automatyczniezamyka drzwi, zabezpieczając komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

Program szybki. Euroklav 23VS+ posiada program szybki w celu sterylizacji instrumentarium do bezpośredniego użytku. Po uaktywnieniu podgrzewania wstępnego możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów w przeciągu 15 minut. W komorze znajduje się druciany stelaż na standardowe tace perforowane lub kontenery na narzędzia. Stelaż można swobodnie obracać lub bezproblemowo usunąć z komory, tak by najlepiej dostosować autoklaw do aktualnych potrzeb załadunku.

Programy. Euroklav 23 VS+ dysponuje 4 programami sterylizacyjnymi i 2 programami testowymi . Obok już wspominanego szybkiego programu urządzenie dysponuje dwoma programami do sterylizacji opakowanych i nieopakowanych instrumentów oraz programem ochronnym dla łagodnej sterylizacji instrumentów szczególnie wrażliwych na temperaturę przy 120°C. Programy mogą być dowolnie rozszerzane lub aktualizowane (najbardziej aktualny program “Prion"). Za pomocą programu testowego można zawsze w praktyce lekarskiej sprawdzić i udokumentować funkcjonalność autoklawu.

Wielostronna gospodarka wodą. Euroklav 23 VS+ posiada system jednorazowego zużycia wody dzięki czemu użyta woda nie jest ponownie używana, ale automatycznie usuwana. Jeżeli jednak przygotowanie instrumentów do sterylizacji przeprowadzamy bardzo starannie, to na instrumentach nie pozostaną żadne resztki środków dezynfekujących czy czyszczących, które mogłyby dostać się do autoklawu. W takim przypadku autoklaw oferuje możliwość ponownego użycia raz wykorzystanej wody destylowanej dla dalszych sterylizacji, co zmniejsza nam koszty zużytej wody.

Próżnia końcowa dla optymalnego suszenia.Dla autoklawów klasy S stawiane są najostrzejsze kryteria. Wilgotność końcowa instrumentów powinna być mniejsza od 0,2%, tekstyliów od 1,0%. Poprzez głęboką próżnię końcową Euroklav 23 VS+ spełnia wymogi przyszłej normy europejskiej.

Dokumentacja i kontrola procesów.Euroklav 23 VS+ wyposażony jest w dwuwierszowy wyświetlacz alfanumeryczny umożliwiający wygodne zarządzanie ustawieniami autoklawu oraz informujący o aktualnym stanie jego pracy. Dostęp do wszystkich funkcji uzyskujemy za pomocą czterech przycisków znajdujących się po obu stronach wyświetlacza. Euroklav 23VS+ zapisuje przebiegi poszczególnych cykli sterylizacyjnych w pamięci wewnętrznej, mieszczącej do 40 rejestracji. Po zapełnieniu pamięci, nowy rejestr zastępuje najstarszy wpis. Dodatkowo istnieje możliwość archiwizacji przebiegów procesów sterylizacji na podłączonej, zewnętrznej drukarce igłowej MELAprint lub karcie pamięci CF za pośrednictwem rejestratora MELAflash. Oba urządzenia podłączane są do złącza szeregowego autoklawu. W przypadku wykorzystania karty pamięci zarejestrowane cykle można dodatkowo zarchiwizować na dysku komputera, co znacznie ułatwia ich zarządzaniem oraz drukowaniem.

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

stelaż do tacek
3 aluminiowe, perforowane tacki o wymiarach 19 x 42 cm
uchwyt do tacek
rurka do spustu wody
kabel zasilający
instrukcja obsługi w języku polskim

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE (za dodatkową opłatą)

drukarka MELAprint 42
demineralizator MELAdem 40
demineralizator MELAdem 47
MELAnet box
MELAflash CF Card
zestaw do dezynfekcji i mycia SONICA
opakowania do sterylizacji
testy do kontroli procesu sterylizacji

Instrumenty medyczne używane w stomatologii, ginekologii czy laryngologii są z reguły proste, gładkie, a ich długość nie przekracza 70 cm, natomiast średnice wew. kanałów nie są mniejsze niż 2 mm. Dla tego typu instrumentów medycznych najlepszym rozwiązaniem jest autoklaw klasy S. Spełnia on wymogi normy europejskiej EN 13060-4, która stawia wysokie wymagania nie tylko odnośnie ewakuacji powietrza przed cyklem sterylizacji, ale także względem suszenia wsadu po procesie sterylizacji. W autoklawach klasy S zanim dojdzie do procesu sterylizacji, wsad poddawany jest fazie wstępnego oczyszczania z pęcherzyków powietrza i mokrych skroplin. W pierwszej fazie wykonywana jest głęboka próżnia w komorze, a pozostałe fazy w metodzie frakcjonowanego przepływu w nadciśnieniu poprzez wzrost i upust ciśnienia od 1 bar do 0,20 bar. Proces sterylizacji odbywa się po osiągnięciu odpowiednich parametrów ciśnienia i temperatury. Penetracja pary w takich warunkach jest bardzo dokładna, co zapewnia wysoką skuteczność sterylizacji. Po procesie sterylizacji następuje uwolnienie ciśnienia z komory i obniżenie temperatury przez napowietrzanie komory. Następnie wykonywane jest podciśnienie i suszenie termiczne w podciśnieniu. Po odliczeniu czasu suszenia następuje napowietrzanie komory przez filtr sterylny i wyrównanie ciśnienia w komorze z ciśnieniem atmosferycznym. Równoznaczne jest to z potwierdzeniem zakończenia pracy.

Autoklawy klasy S produkowane są zgodnie z następującymi normami:
93/42/EWG - norma dotycząca urządzeń medycznych klasy 2A (europejskie wytyczne dotyczące urządzeń medycznych).
97/23/EWG - wytyczne dot. drukarek.
EN 13060 - małe sterylizatory parowe.
EN 61010-1-2 - przepisy dotyczące obsługi autoklawów medycznych. Wymagania bezpieczeństwa elektrycznych przyrządów pomiarowych, automatyki i urządzeń laboratoryjnych.
EN 50081-1 - norma dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej. Wymagania ogólne dotyczące emisyjności.
EN 50082-1 - norma dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Wymagania ogólne dotyczące odporności na zaburzenia i zakłócenia.
EN ISO 9001:12.2000 - wyroby medyczne, systemy zarządzania jakością, wymagania.
EN ISO 13485/11.2000 - wyroby medyczne, systemy zarządzania jakością, wymagania dla celów przepisów prawnych.
EN 1717 - ochrona przed wtórnym zanieczyszczeniem wody w instalacjach wodociągowy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl