Autoklaw MELAG Vacuklav 24B/L+ (pojemność 29 litrów) Klasa B

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 22 421,51 zł 22421.51 (4 790,00 €)
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Vacuklav 24 B/L+ jest sterylizatorem parowym klasy B i należy do grupy urządzeń z podłączeniem wodociągowym. Podczas swojej pracy w nowoczesnym systemie jednokrotnego obiegu wody, chroni zarówno instrumenty jak i autoklaw. Vacuklav 24B+/L można podłączyć bezpośrednio do demineralizatora np. MELAdem 40 – pracuje wtedy w trybie automatycznym, lub do zewnętrznego zbiornika, który napełniono wcześniej wodą . Wtedy automatycznie dozuje czystą wodę albo z zewnętrznego zbiornika, który wcześniej napełniono wodą destylowaną (np. pochodzącą z destylarki MELAdest 65). W obu przypadkach autoklaw musi mieć podłączenie do sieci kanalizacyjnej. Nie tylko wysoka wydajność i jakość wykonania czyni autoklawy klasy Profi wiodącą klasą, przyczynia się do tego także ich nowoczesny design. Połączenie estetyki z wyjątkową funkcjonalnością i starannością wykonania najdrobniejszych detali, daje użytkownikowi autoklawu Vacuklav 24B+/L poczucie obcowania z absolutnie profesjonalnym narzędziem. Oferujemy także myjnie dezynfektory, za pomocą których dokonamy niezwykle dokładnego czyszczenia oraz dezynfekcji narzędzi.

Bezpieczeństwo. Program “test próżniowy” (sprawdzenie szczelności systemu) oraz test na przenikalność pary wodnej (Bowie & Dick) umożliwiają w każdej chwili w praktyce sprawdzenie i dokumentację sprawności autoklawu przez użytkownika. W odróżnieniu od testu biologicznego, wynik uzyskuje się zaledwie po kilku minutach. Drzwi komory otwiera i zamyka się za pomocą poręcznego uchwytu. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie i lekko, więc jego obsługa jest bezproblemowa. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji, autoklaw Vacuklav 24 B/L+ automatycznie rygluje drzwi, zabezpieczając komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

Program szybki. Vacuklav 24B+/L posiada program szybki, który pozwala na sterylizację instrumentarium do bezpośredniego użytku. Sterylizacja nieopakowanych instrumentów, np. końcówek stomatologicznych i turbin z użyciem próżni frakcyjnej odbywa się w przeciągu 30 minut (z suszeniem). W komorze znajduje się druciany stelaż na standardowe tace perforowane lub kontenery na narzędzia. Stelaż można swobodnie obracać lub bezproblemowo usunąć z komory, tak aby najlepiej dostosować autoklaw do bieżących potrzeb załadunku. Stelaż może zmieścić do pięciu standardowych tac lub 3 kontenery. Na wyposażenie standardowe składają się trzy aluminiowe tace perforowane o wymiarach 19 x 55 cm. Zabezpieczają one podstawowe potrzeby każdego użytkownika.

Z próżnią końcową dla optymalnego suszenia. Bakteriolodzy od dłuższego czasu podkreślają istotę suszenia w autoklawach. Dla autoklawów klasy B stawiane są najbardziej rygorystyczne kryteria, wilgotność końcowa instrumentów powinna być mniejsza od 0,2%, a tekstyliów od 1,0%. Poprzez głęboką próżnię końcową autoklaw Vacuklav 24B+/L spełnia te wymogi.

Autoklawy klasy Pro to urządzenia medyczne produkowane zgodnie z normami polskimi oraz europejskimi. 

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • aluminiowe, perforowane tace – 3 szt.
  • uchwyt do tacek
  • instrukcja obsługi w języku polskim

 

Dane techniczne

 Vacuklav 24 BL+

Klasa B

Podłączenie Z podłączeniem wodociągowym
Wielkość komory G 60 cm x Ø 25 cm
Pojemność komory* 29 litrów
Wielkość załadunku 7 kg instrumentów
2,5 kg tekstyliów
Wymiary (SxWxG) 42,5 cm x 49,5 cm x 83,5 cm
Waga 53 kg
Zasilanie elektryczne 220 -240V; 50/60 Hz
Pobór mocy 2.100 Watt

* zaokrąglona do pełnych litrów

 

 

Program uniwersalny

Program szybki B**

Program szybki S*

Program ochronny

Program prion

Vacuklav 24BL+ Opakowane 134 °C, czas wyjaławiania:
5,5 min
Opakowane/
nieopakowane 134 °C, czas wyjaławiania:
5,5 min
Nieopakowane 134 °C, czas wyjaławiania:
3,5 min
Opakowane 121 °C,
czas wyjaławiania:
20,5 min
Opakowane 134 °C,
czas wyjaławiania:
20,5 min
Czas programu 35 32 20 48 50
Czas suszenia 20 10 10 20 20
* tylko do narzędzi niezapakowanych
** maks. 1,5 kg narzędzi zapakowanych lub maksymalna pojemność bez opakowania
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl