Autoklaw MELAG Vacuklav 24 B+ (pojemność 22 litry)

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 19 462,94 zł 19462.94 (4 010,00 €)
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Vacuklav 24 B+ to sterylizator parowy klasy B z podłączeniem wodociągowym. Urządzenie to zostało przygotowane do stacjonarnej instalacji. Wymaga podłączenia do wody zimnej (chłodzenie pompy próżniowej) oraz do stacji uzdatniania wody ( Meladem 40/47) lub zewnętrznego zbiornika wody destylowanej. W obu przypadkach Vacuklav 24B+ musi być podłączony do sieci kanalizacyjnej. Autoklaw wyposażony jest w system jednokrotnego obiegu wody destylowanej/demineralizowanej. Woda raz użyta do sterylizacji jest odprowadzana z układu do kanalizacji. W przypadku podłączenia do stacji uzdatniania np. Meladem 40/47 urządzenie pracuje w trybie automatycznym, natomiast gdy pracujemy na zewnętrznym zbiorniku personel musi uzupełniać go wodą destylowaną np. w destylatorce Meladest 65.

Program “test szczelności” (sprawdzenie szczelności systemu) oraz Bowie & Dick (test na przenikalność pary wodnej) umożliwia sprawdzenie sprawności autoklawu Melag Vacuklav 24 B+ przez użytkownika w każdym momencie. W odróżnieniu od testu biologicznego wynik otrzymuje się bardzo szybko, bo już po kilku minutach. Drzwi komory otwierają się i zamykają dzięki poręcznemu uchwytowi.

Bezproblemowa obsługa Vacuklav 24 B+

Mechanizm pracuje bardzo płynnie i lekko, co sprawia, że jego obsługa jest całkowicie bezproblemowa. Zanim rozpocznie się cykl sterylizacji, autoklaw automatycznie rygluje drzwi, zabezpieczając komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

Melag Vacuklav 24 B+ posiada program szybki S, pozwalający na sterylizację instrumentarium do bezpośredniego użycia. Po uaktywnieniu podgrzewania wstępnego, możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów, np. końcówek stomatologicznych i turbin, z zastosowaniem próżni frakcyjnej w trakcie 15 minut. W przypadku instrumentów opakowanych w rękawy papierowo foliowe (z wyłączeniem tekstyliów) możemy stosować Program Szybki B, gdzie w 28 minut instrumenty są sterylne. W komorze mieści się druciany stelaż na standardowe tace perforowane lub kontenery na narzędzia. Stelaż można swobodnie obracać lub bezproblemowo usunąć z komory, tak aby najlepiej dostosować autoklaw do aktualnych potrzeb załadunku.

Próżnia końcowa dla optymalnego suszenia w Vacuklav 24 B+

Dla autoklawów klasy B stawiane są najostrzejsze kryteria, wilgotność końcowa instrumentów powinna być mniejsza od 0,2%, tekstyliów od 1,0%. Poprzez głęboką próżnię końcową autoklaw Vacuklav 24 B+ spełnia te wymogi.

Kontrola procesów sterylizacyjnych oraz dokumentacja są podstawą dopuszczenia instrumentów do zabiegu po przeprowadzonej sterylizacji. Vacuklav 24 B+ posiada dwuwierszowy wyświetlacz alfanumeryczny, pozwalający na wygodne zarządzanie ustawieniami autoklawu oraz informujący o bieżącym stanie jego pracy. Dostęp do wszystkich funkcji uzyskujemy za pomocą czterech przycisków umieszczonych po obu stronach wyświetlacza. Autoklaw Vacuklav 24 B+ zapisuje przebiegi poszczególnych cykli sterylizacyjnych w pamięci wewnętrznej, mieszczącej do 40 rejestracji. Po zapełnieniu pamięci, nowy rejestr zastępuje najstarszy wpis. Dodatkowo, istnieje możliwość archiwizacji przebiegów procesów sterylizacji na podłączonej, zewnętrznej drukarce igłowej MELAprint, lub karcie pamięci CF za pośrednictwem rejestratora MELAflash. Oba urządzenia podłączane są do złącza szeregowego autoklawu. W przypadku wykorzystania karty pamięci, zarejestrowane cykle można dodatkowo zarchiwizować na dysku komputera, co znacznie ułatwia zarządzanie nimi oraz drukowanie.

Autoklawy medyczne klasy Pro to urządzenia medyczne, które produkowane są zgodnie z wszystkimi europejskimi i polskimi normami.

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • stelaż do tacek
  • 3 aluminiowe, perforowane tace o wymiarach 19 X 42 cm
  • uchwyt do tacek
  • kabel zasilający
  • instrukcja obsługi w języku polskim

 

Dane techniczne

Vacuklav 24B+

Klasa B

Podłączenie Z podłączeniem wodociągowym
Wielkość komory G 45 cm x Ø 25 cm
Pojemność komory* 23 litry
Wielkość załadunku 7 kg instrumentów
2,5 kg tekstyliów
Wymiary (SxWxG) 42,5 cm x 49,5 cm x 70,5 cm, urządzenia pasują na blat o głębokości 60 cm
Waga 48 kg
Zasilanie elektryczne 230 V; 50/60 Hz
Pobór mocy 2.100 Watt

* zaokrąglona do pełnych litrów

 

 

Program uniwersalny

Program szybki B**

Program szybki S*

Program ochronny

Program prion

Vacuklav 24B+ Opakowane 134 °C, czas wyjaławiania:
5,5 min
Opakowane/
nieopakowane 134 °C, czas wyjaławiania:
5,5 min
Nieopakowane 134 °C, czas wyjaławiania:
3,5 min
Opakowane 121 °C,
czas wyjaławiania:
20,5 min
Opakowane 134 °C,
czas wyjaławiania:
20,5 min
Czas programu 30 28 15 40 45
Czas suszenia 20 10 5 20 20
* tylko do narzędzi niezapakowanych
** maks. 1,5 kg narzędzi zapakowanych lub maksymalna pojemność bez opakowania

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl