Autoklaw MELAG Vacuklav 23B+ (pojemność 22 litry)

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 19 462,94 zł 19462.94 (4 010,00 €)
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Vacuklav 23 B+ to sterylizator parowy klasy B PRO to sterylizator parowy klasy B, należy do grupy urządzeń wolnostojących. Został wyposażony w wbudowany zasobnik, opatentowany system chłodzenia powietrznego i sprawdzoną technologię pomp membranowych. Nie wymaga on praktycznie żadnych prac instalacyjnych i może być używany niezależnie od lokalizacji. Praca autoklawu Vacuklav 23 B+ w nowoczesnym systemie jednokrotnego obiegu wody chroni zarówno instrumenty, jak i autoklaw. Oznacza to, że do każdego cyklu sterylizacyjnego używana jest świeża woda destylowana/demineralizowana. Autoklaw posiada dwa wbudowane zbiorniki. Jeden na wodę destylowaną/demineralizowaną, do sterylizacji, drugi na skropliny. Pojemność zbiornika na wodę czystą wynosi 5 litrów, co wystarcza na potrzeby 7 sterylizacji. Poziom wody w obu zbiornikach jest kontrolowany przez autoklaw, który sygnalizuje wyczerpanie się wody destylowanej/demineralizowanej oraz przepełnienie zbiornika skroplin. Opróżnianie zbiorników odbywa się za pomocą wężyka z szybko-złączką.

Sprawna praca urządzenia Vacuklav 23 B+

Autoklawy parowe posiadają mechanizm, który pracuje bardzo płynnie i lekko, dzięki czemu ich obsługa nie sprawia najmniejszego kłopotu. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji autoklaw automatycznie rygluje drzwi, zabezpieczając komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

Vacuklav 23 B+ posiada program szybki w celu sterylizacji instrumentarium do bezpośredniego użytku. Po uaktywnieniu podgrzewania wstępnego możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów, np. końcówek stomatologicznych i turbin, z zastosowaniem próżni frakcyjnej w przeciągu 15 minut. Wybór jednego z 5 programów odbywa się przez naciśnięcie przycisku “Program”. Poprzez wciśnięcie przycisku start rozpoczyna się całkowicie zautomatyzowane wykonanie pracy. Poprzez ponowne przyciśnięcie wykonywany program może zostać przerwany, np. aby skrócić suszenie. W komorze znajduje się druciany stelaż na standardowe tace perforowane lub kontenery na narzędzia. Stelaż można swobodnie obracać lub bezproblemowo usunąć z komory, tak aby najlepiej dostosować autoklaw do aktualnych potrzeb załadunku.

Próżnia końcowa dla optymalnego suszenia

Dla autoklawów klasy B stawiane są najostrzejsze kryteria, wilgotność końcowa instrumentów powinna być mniejsza od 0,2%, tekstyliów od 1,0%. Poprzez głęboką próżnię końcową autoklaw Vacuklav 23 B+ spełnia te wymogi.

Kontrola procesów sterylizacyjnych oraz dokumentacja są podstawą dopuszczenia instrumentów do zabiegu po przeprowadzonej sterylizacji. Vacuklav 23 B+ wyposażony jest w dwuwierszowy wyświetlacz alfanumeryczny umożliwiający wygodne zarządzanie ustawieniami autoklawu oraz informujący o aktualnym stanie jego pracy. Dostęp do wszystkich funkcji uzyskujemy za pomocą czterech przycisków znajdujących się po obu stronach wyświetlacza. Autoklaw Vacuklav 23 B+ zapisuje przebiegi poszczególnych cykli sterylizacyjnych w pamięci wewnętrznej, mieszczącej do 40 rejestracji. Po zapełnieniu pamięci, nowy rejestr zastępuje najstarszy wpis. Dodatkowo istnieje możliwość archiwizacji przebiegów procesów sterylizacji na podłączonej, zewnętrznej drukarce igłowej MELAprint 44, lub karcie pamięci CF za pośrednictwem rejestratora MELAflash. Oba urządzenia podłączane są do złącza szeregowego autoklawu. W przypadku wykorzystania karty pamięci zarejestrowane cykle można dodatkowo zarchiwizować na dysku komputera.

Autoklawy klasy Pro to urządzenia medyczne, które produkowane są zgodnie z wszystkimi europejskimi i polskimi normami. 

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • stelaż do tacek
  • 3 aluminiowe, perforowane tace
  • uchwyt do tacek
  • rurka do spustu wody
  • kabel zasilający
  • instrukcja obsługi w języku polskim

 

Dane techniczne

 Vacuklav 23B+

Klasa B

Podłączenie Wolnostojący
Wielkość komory G 45 cm x Ø 25 cm
Pojemność komory* 23 litry
Wielkość załadunku 5 kg instrumentów
1,8 kg tekstyliów
Wymiary (SxWxG) 42,5 cm x 49 cm x 74 cm, urządzenia pasują na blat o głębokości 60 cm
Waga 50 kg
Zasilanie elektryczne 230 V; 50/60 Hz
Pobór mocy 2.100 Watt

* zaokrąglona do pełnych litrów

 

 

Program uniwersalny

Program szybki B**

Program szybki S*

Program ochronny

Program prion

Vacuklav 23B+ Opakowane 134 °C, czas wyjaławiania:
5,5 min
Opakowane/
nieopakowane 134 °C, czas wyjaławiania:
5,5 min
Nieopakowane 134 °C, czas wyjaławiania:
3,5 min
Opakowane 121 °C,
czas wyjaławiania:
20,5 min
Opakowane 134 °C,
czas wyjaławiania:
20,5 min
Czas programu 30 30 15 45 45
Czas suszenia 20 10 5 20 20
* tylko do narzędzi niezapakowanych
** maks. 1,5 kg narzędzi zapakowanych lub maksymalna pojemność bez opakowania

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl