Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Aparat rentgenowski RTG X-Mind DC

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 11 900,00 zł 11900.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

X-Mind DC firmy Acteon Satelec - aparat rentgenowski do zdjęć wewnątrzustnych  z generatorem wysokiej częstotliwości. Technologia wysokiej częstotliwości przetwarzania (200kHz) pozwala na redukcję o ok. 30% dawki promieniowania miękkiego – promieniowania, które pochłaniane jest przez pacjenta, a nic nie wnosi dla jakości zdjęć RTG. 
Dzięki zmiennej wartości napięcia (60 lub 70 kV) oraz zmiennej wartości prądu anodowego (4-8 mA) możliwe jest uzyskanie zdjęć
o odpowiednim kontraście i poziomach odcieni szarości. Wszystkie nowatorskie rozwiązania zastosowane w aparacie rentgenowskim gwarantują użytkownikowi bezpieczeństwo, niezawodność i ergonomię pracy. 


Głowica RTG – nowoczesna konstrukcja głowicy rtg (60-70kV, 4-8mA) gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i ergonomię pracy -możliwość obrotu o 395. Głowica zawiera podwójną przesłonę i filtr eliminujące szkodliwe promieniowanie miękkie. Aparat posiada mikroprocesorową sterownicę z automatycznym doborem czasów ekspozycji. Czytelna i łatwa w obsłudze sterownica z międzynarodową numeracją zębów oraz (co jest unikalne na rynku rentgenów) z podanymi wartościami ustawienia głowicy pod odpowiednim kątem dla poszczególnych zębów pozwala na szybkie i precyzyjne wykonanie zdjęcia rtg. Sterowanie mikroprocesorem stanowi zabezpieczenie głowicy rtg przed przegrzaniem poprzez wymuszanie przerw pomiędzy kolejnymi zdjęciami. Sterownica jest przystosowana do pracy z dwoma głowicami rentgenowskimi (typu AC, DC lub AC i DC) oraz istnieje możliwość zainstalowania jej w odległości do 10 m od głowicy rtg np. w drugim pomieszczeniu. Przezroczysty długi tubus w standardzie – wykonany z przezroczystego poliwęglanu tubus pozwala na utrzymanie odpowiedniej odległości ogniska od skóry pacjenta, ustalenie wymiaru, kierunku oraz wyśrodkowanie wiązki promieniowania rentgenowskiego, a także na zastosowanie różnych technik rentgenowskich (techniki symetryczne i równoległe). W opcji dostępny także tubus krótki i prostokątny.

Ramię nożycowo-przegubowe typu pantograf – dzięki zastosowaniu nowego kształtu oraz nowego mechanizmu pozycjonowania ramienia możliwa jest regulacja wysokości i głębokości w sposób, który pozwala na płynne i precyzyjne dotarcie głowicy do każdego miejsca w jego zasięgu. Ramię zbudowane jest z lekkiego stopu pokrytego tworzywem ABS. Aparat dostępny jest w wersji ściennej z ramieniem o długości 40-80-110 cm, w wersji jezdnej i w wersji montowanej na stojaku.

X-Mind DC współpracuje z każdym systemem cyfrowym dostępnym na rynku poprzez wybór przycisku DIGIT na sterownicy. Rentgen X-Mind DC posiada międzynarodowe atesty ISO 9001, znak CE oraz pozytywna opinię PZH nr HR/R/12/A/2003 oraz został wyprodukowany zgodnie z dyrektywą EC 93/42/EEC. IEC 601-2-2 dotyczącą urządzeń medycznych.

Dane techniczne X-Mind DC HF:

– Generator: stałe napięcie o częstotliwości 200 kHz
– Lampa rtg: TOSHIBA DG-073B-DC
– Ognisko: 0,7 mm
– zgodnie z normą IEC 336
– Napięcie nominalne: 60kV - 70kV
– Prąd nominalny: 4mA - 8 mA
– Filtracja całkowita: równoważnik 2, 0 mm Al.
– Czas ekspozycji: 0, 02 do 3, 2 sek w 23 krokach
– Długość ramienia poprzecznego: 40/80/110 cm
– Wyświetlacz parametrów: wyświetlacz cyfrowy
– Kontrola czasu ekspozycji: wewnętrzna kontrola mikroprocesorowa z samokompensacją parametrów ekspozycji.
System alarmów zapewnia sprawność urządzenia zarówno w czasie pracy jak i podczas pozostawania aparatu w trybie oczekiwania – stand-by.
– Parametry zasilania: 220/230V; 50/60 Hz

Tryb pracy:


– praca z każdym systemem cyfrowym: przewodowym i bezprzewodowym zapewniając najwyższy poziom ochronności przed promieniowaniem RTG
– praca z kliszami rtg o różnej czułości: D E i F
– praca z kliszami samowywołującymi

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl